Перейти до основного вмісту

    Війна триває і вміння надати першу домедичну допомогу стало надзвичайно важливим вже для кожного. Як показує практика, більшості летальних випадків можна уникнути, якщо людина вчасно отримує домедичну допомогу. Головне завдання тренінгів з тактичної медицини – вміти в екстремальній ситуації стабілізувати людину, щоб вона не померла від втрати крові або больового шоку, поки чекатимете на професійну допомогу.

20230511_131500

    11  травня 2023р. на кафедрі електроніки і енергетики було проведено тренінг «Тактична медицина. Надання першої домедичної допомоги» на якому було відпрацьовано алгоритм протоколу MARCH.

     Під час тренінгу учасники ознайомилися із вмістом військових аптечок, навчалися надавати першу домедичну допомогу постраждалим, накладати джгут Есмарха та кровоспинний турнікет, відпрацювали техніки зупинки критичної кровотечі, відновлення дихання, проведення серцево-легеневої реанімації, відновлення кровообігу та вдосконалили навички первинної оцінки стану потерпілого й способи його евакуації.

222

    Тренінг для студентів та співробітників кафедри провів поліцейський взводу №1 роти тактико-оперативного реагування управління патрульної поліції в Чернівецькій області, старший сержант поліції Скрипничук Адріан Васильович, який одночасно є студентом кафедри електорніки і енергетики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

⠀     Адріан служив у десантно-штурмових військах, та захищає нашу країну  на сході України починаючи з 2014 року.

     У 2017 році він подав заявку на вступ у патрульну поліцію, адже впевнений, що зміни в країні потрібно починати з себе й хоче бути корисним суспільству. З 2018 року почав працювати в роті тактико-оперативного реагування.

     Високий рівень професіоналізму підтверджені подяками та нагородами за службу і врятовані життя.

⠀     Адріан починаючи з 2015 року на постійній основі є донором крові, раз в кілька місяців відвідує Центр служби крові, адже розуміє, що таким вчинком може врятувати не одне людське життя. Його хобі: парашутний спорт, легка атлетика, бігові марафони та подорожі.

111

      Щиро дякуємо Адріану Васильовичу за проведення тренінгу.
Висловлюємо щирі слова подяки також його сім'ї, родині за виховання такого сина України. Не зважаючи на небезпеку і загрозу для свого життя, він без роздумів жертвує своєю безпекою заради порятунку інших і захисту України.

 

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності